oteviraci
kontakt,telefon,email
kde nas najdete
Soutěž- detektivní cesta
Omalovánky dinosaurů
Stavebnice Sluban
Stavebnice SLUBAN jsou kvalitně provedeny. Jednotlivé díly do sebe pasují a hlavně drží. A to jak mezi sebou tak i s díly dalších značek kvalitních stavebnic jako je například LEGO. Značka SLUBAN je známá po celém světě- ve východní i západní Evropě, v USA, Kanadě, Ruska, Austrálii a také v Hong Kongu, Indii a dalších.
Jelikož jsou díly SLUBAN plně spojovatelné s dílky LEGO, došlo v roce 2013 k celosvětové dohodě mezi společností Sluban Europe b.v. a Lego, kterou byly vyřešeny veškeré právní spory.
Pro značku SLUBAN to opět znamenalo další zlepšení oblíbenosti mezi dětmi a to hlavně z důvodu toho, že po této dohodě se začaly vyrábět pouze stavebnice, které obsahovaly nové inovované figurky, které jsou prostě úžasné. Stále si zachovaly svou původní kompatibilitu s kostkami, ale mají mnohem reálnější tvar, vzhled i pohyby. Je to prostě malá figurka s velkou budoucností.
Stavebnice SLUBAN jsou rozděleny do několika kategorií: TITANIC, TŘI KRÁLOVSTVÍ, ARMY 8into1, FIGURKY, ARMY, ARMY 9into1, BITEVNÍ LODĚ, GIRLS DREAM TOWN, GIRLS DREAM PRINCESS, TOWN stavitelé, TOWN farma, TOWN, TOWN Business street, LETIŠTĚ, FORMULE 1, SPACE, PIRÁTI, POLICIE, HASIČI, KIDDY KOSTKY.
Stavebnice Sluban
Lepení, barvení, patinování a osvětlení modelů
Lepení, barvení, patinování a osvětlení modelů
Procházku po Modelovém Světě začneme v zábavním parku, ve kterém je velké množství figurek, z nichž nejzajímavější jsou klauni, polykač ohně a mečů, cvičené opičky, chodci na chůdách.... Nejnovějšími přírůstky zabavního parku jsou zelený ZLOBR a jeho krvavě zářící oči, KOSTLIVEC se svým extrémně propadlým hrudním košem a DRAK chrlící oheň a síru. Někteří prodejci si pořídili originální stánky. Dva příklady za všechny. Stánek s vařenou tvrdou kukuřicí a stánek s teplými zelenými párky se opravdu nedají přehlédnout. U vchodu do zábavního parku Vás kromě zmrzlináře nabízející zmrzlinu za směšných 100 Korun, přivítá také PIRÁT s dělem. Z děla již dávno nestřílí, za to když se setmí osvětlí paprsek vycházející z hlavně celé nádraží pod parkem.
Přes POLICEJNÍ STANICI, které drsné výslechové metody kapitána Květoslava Spravedlivého u voňavé kávičky a čerstvé bábovky, přinesly oblíbenost u místní hladové galerky, se dostáváme na rušnou tržnici. Dominantou tržnice je stará kašna, ve které jak praví pověst je ŽIVÁ VODA ( podezřelá tekutina nevalné vůně Vám vlije takový život do střev že veřejné WC se na dlouhou dobu stane Vašim voňavým útulným domovem ). Kolem kašny jsou soustředěny stánky místních trhovců nabízejících široký sortiment čerstvého ovoce a zeleniny. Cenově jsou daleko přijatelnější než zmrzlina bláznivého zmrzlináře.
Na oběd připomínající božskou manu si můžete zajít do hospody U ICHTYLA, nebo slupnout něco rychlého leč ne tak chutného v občerstvení U TOPINKY. Po vydatném obědě je nasnadě návštěva sekáče TJUNG TJING (hned vedle hospody) nebo keramiky, jejíž vedoucí František Hrneček Vás ochotně obslouží. CUKRÁRNA S PEKAŘSTVÍM Dortíček Rohlíček Vám k odpolední kávě nabídne výborné dortíky, koláčky a jiné laskominy. Rohlíčky, které jsou dnes obzvláště vypečené, se staly pojmem v širokém okolí. Bouřlivý večer se žhavým stripteasovým vystoupením zažijete v baru U KARLA nebo v restauraci GRÁCIE. V případě nevolnosti či společenského vyčerpání Vás rádi ošetří v moderní nemocnici se špičkovými odborníky ( jedná se většinou o samé samouky ). Za ošetření v nemocnici se nic neplatí, neboť pokud se dožijete rána, stanete se maskotem nemocnice. Naprori nemocnice v kostele probíhá svatební obřad za hojné účasti svatebčanů. Naše dvě cukrující hrdličky Karolína Svatá a Bedřich Neznaboh si své ANO řekli po dlouhé známosti celých 14-ti dnů. Jaké budou používat společné příjmení se vypátrat nepodařilo.
Své děti můžete zapsat do špičkově vybavené žluté školy, na jejímž pozemku se nachází tenisový kurt, s právě probíhajícím turnajem O POHÁR ŠÍLENÉHO TENISTY. Pokud by jste u tenisu zestárli, můžete své nebohé staré tělo složit v penzionu pro seniory ( zelená budova s krásným výhledem na kouřící lokomotivy, hmmmm a ten čerstvý vzduch ). Samoty ze stáří se bát rozhodně nemusíte, méně než dvacet lidí na pokoji pro čtyři nečekejte.
Z výšin městečka se přesuneme k osobnímu nádraží i s jeho zaplněnými nástupišti, na kterých není nouze o zajímavé události. Úplně na levo je vedena žhavá diskuse pankáčů a skinheadů za asistence policie. Hlavní účastníci potyčky Johny Číro a Alexej Koleno brzy skončí na místní služebně. Pány, sedící na lavičkách opodál, konflikt nijak nezajímá a bedlivě naslouchají svému předákovi Josefu Úderníkovi, který chystá stávku za delší pracovní týden ( už mu to leze na mozek a skončí společně se zmrzlinářem Kopečkem u docenta Chocholouška ). To skauti z oddílu GPS, kteří se sbíhají na poslední chvíli k vlaku, mají úplně jiné starosti. Chtějí najít místo, kde si budou užívat nerušené svobody.
Stávka u autorizovaného prodejce vozů MERCEDES-BENZ začíná nabírat pořádných obrátek. Kromě výlohy, do které brzy přiletí dlažební kostka, to vypadá na pěknou bitku s příslušníky Světové policie (jsou to pěkně drsní hoši, neboť každý večer tvrdě trénují v hospodě U ICHTYLA). Obzvláště jeden ze stávkujících Venoš Tvrďák se nemůže dočkat až se pořádně popere. Myslím, že ať se stane cokoli, požadavky stávkujících na odchod do důchodu ve 30-ti letech nebo 120 dnů placené dovolené stejně nebudou vyslyšeny. Situace se vyostřila na tolik, že musely být povolány zálohy s vozy Škoda s označením VB ve žluto-bílém zbarvení.
Zajímavé věci můžeme také spatřit na silnici vedoucí ke škole Jurije Gagarina. Kromě aut nejrůznějších typů a značek, stojí jistě za povšimnutí dvojice motocyklů s bočním vozíkem tzv.sajdy. Za řídítky sedí drsný potetovaný motorkář a vedle něj roztomilý chlupatý psík Mazlík. To není psík ale spíše pořádné tele, které by mělo mít přilbu. Opodál postávají dvě veřejné sociální pracovnice Zdena Píchavá a Kateřina Hekavá z místního VESELÉHO DOMU nabízející své služby za nuzný peníz ( zoufalé ženy ještě nevymřely). Měly by rychle někoho ulovit neboť v dálce je již vidět kropící vůz. Nedaleko školy Jurije Gagarina je zrekonstruovaná historická budova pivovaru SVĚTÁK. Jeho majitel čechoameričan Samuel Chlastoun vaří v pivovaru vynikající 14 a 21 stupňový zlatavý mok, který s úspěchem vyváží do celého světa. Na proti pivovaru přes silnici si dokonce u skladu nechal vybudovat vlakovou vlečku aby mohl snáze exportovat. Pro jeho skvělé pivko si chodí také farníci z nedalekého kostelíku. Na své zahradě se jim podařilo vypěstovat jablka TĚŽKOTONÁŽNÍ RENETU velikosti melounu ( zázrak, nebo za to vděčí chemii a genetice?). Představený kláštera Ignác Opat tvrdí, že za tímto výsledkem jsou léta dřiny a boží pomoc.
V autobusovém depu mechanici dnem i nocí opravují a vylepšují autobusy všech typů a značek. Jejich zlaté ručičky si poradí s každou závadou. Smyčka, kterou je tato silnice ukončena se obtáčí kolem radnice, před kterou je zrestaurovaná socha sv. Jeremiáše na koni.
Přes nákladní nádraží se dostáváme do výrobní zóny. Za povšimnutí stojí kovovýroba KARAS A SYN založena roku 1912 a dodnes, světe div se, výborně prosperující. Autoopravna pod vedení Serváce Kolečka se specializuje ne opravy veteránů. Mezi jejich nejváženější zákazníky patří trofejemi ověnčený Ferdinand Turbo, který se svými stařičkými závodními speciály se zúčastňuje soutěží u nás i v cizině. Poklidným podnikem, aspoň se tak tváří, jsou DŘEVAŘSKÉ ZÁVODY, kde zároveň probíhá výroba nábytku ( zásobují kompletně celý parlament). Dřevo si berou z nedalekého lesa pod hradem a slibují, že za každý velký strom zasadí deset malých. Hajný je asi velká naivka, že jim věří. Stádo oveček čítající asi 70 kousků včetně jedné ovce černé, les vůbec nezajímá a tak v klidu spásají čerstvou šťavnatou travičku. Bačův stoický klid nenaruší ani nedaleko projíždějící náklaďák se dřevem a v klidu dožvýkavá svůj chleba s tvarohem. Nahoře ve zřícenině si místní strašidlo, Potrhlá Berta, připravuje večerní vystoupení. Není sice už úplně fit, ono taky ve 350-ti letech se není čemu divit, ale na pobavení turistů to stačí. Její seschlé hnáty postraší snad jen batole a tak raději v podhradí, s duchem Ruprtem dovádí. Po celém lese je pak slyšet zlověstné kvílení a úpění.
Ve slepém rameni říčky, u poslední dochované kovárny kováře Ctibora Kovadliny se společně se zbytkem stáda pasou dva opravdové unikáty. Kráva s fialovými fleky tzv. MILKA ( nejedná se o Vaši nepřijemnou sousedku ) a Světová rarita kráva s červenými fleky MARLBORKA. Prosíme návštěvníky, aby nám zvířata nekrmily! Předem děkujeme. Tato část říčky je úplný rybářský ráj. Vyhlášené rybářské eso Koloděj Háček společně se svými kolegy Hugem Rybkou a Svatoplukem Salamandrem z rybářského klubu Leklá Štika se zde každý den po práci scházejí a až do pozdních hodin tahají jednu rybu za druhou. Jsou to však sportovní rybáři a tak rybky se o svůj holý život bát nemusí. Po vyšlapané pěšince se mílovými kroky přesuneme k restauraci Jacka Sparrowa, která byla vybudována jak jinak ze staré piratské lodi. Podnikatel Kamil Podvodný, jemuž restaurace patří, má na jídelním lístku přes sto specialit. Z nejzajímavějších vybírám: Chapadla chobotnice z druhého patra, Pirátova žebírka na víně, Elizabetina prsíčka s broskví, Barbossovi řízečky s oblohou, Jackovi koule v rajské omáčce, Turnerův závitek, Caribský steak.
Na břehu řeky, hned vedle pirátské lodi, si těžce pracující obyvatelé užívají zaslouženého odpočinku. Mladý kytarista vyznává nehynoucí lásku mladé dívce vystupující z třpitivé vody (je to k neuvěření ale ona je úplně nahá ). No není divu, když o kus dál si spolek nudistů NAHOTA zřídil nudistickou pláž přístupnou úplně každému. Nebývalé pozdvižení v celém Modelovém Světě způsobylo přistání mimozemšťanů. Jejich létající talíř se snesl přímo doprostřed říčky STOKY u viaduktu.Prvního mimozemšťana spatřili obyvatelé na nástupišti když čekali na ranní vlak. Galaktický návštěvník kupodivu umí dobře místní jazyk, a tak nebyl problém v komunikaci. Jak z rozhovoru vyplynulo, chtěl se infiltrovat do davu a poznat život pozemšťanů. Zapomněl však, že jeho vzezření a zelená barva pleti se opravdu nadají přehlédnout. Bylo až zarážející, že na nástupišti nevznikla panika. Za to nedaleko místa přistání, mělo setkání o poznání dramatičtější průběh. Po té co se na mostě objevil mimozemšťan se svým urostlým doprovodem, zářivě stříbrným robotem Emilem, došlo u jednoho z náhodných kolemjdoucích k těžkému panickému záchvatu, vedoucímu až ke krátkodobému bezvědomí. Přivolaní zdravotníci z jednotky SMRT NA DOSAH však labilního jedince ošetřili a doporučili jednodenní klid v baru DO DNA. Policisté z místního oddělení společně s dobrovolnými hasiči byli nuceni celý most uzavřít, neboť na něj začaly proudit davy zvědavců. Někteří neváhali nasadit holý živit a na most vyšplhali po pilíři. K místu přistání přispěchala jednotka potapěčů BATISKAF ze záchranného hasičského sboru i se svým moderním motorovým člunem nesoucí označení TITANIK 2010, který získali před pár dny a ihned vyrazili po vodní hladině k létajícímu talíři. Skupina horolezců K2 s.r.o. pod vedením zkušeného horského vůdce Stanislava Cepína pověsila na most klenoucí se přes říčku transparent s nápisem VÍTÁME NÁVŠTĚVNÍKY Z KOSMU. Netušili však co tím způsobí. Na most se nahrnuli zvědavci, kteří je s napětím pozorovali. Sami však jistě uznáte jak nezodpovědné bylo jejich počínání. Po mostě se vlaky řítí rychlostí až 350 Km/h. Dráhy museli z důvodu bezpečnosti snížit rychlost na 50 km/h. Mezi zvědavci se objevily takové osobnosti jako hajný Ondřej Robátko ( jelena Větrníka nechal naštěstí doma ), oblíbený výpravčí Josef Plácačka (jeho zakulacená postava se na mostě nedá přehlédnout). Na břehu se zatím shromáždili ochotníci z divadelního spolku ZATAŽENÁ OPONA v historických kostýmech, aby přivítali ctěné návštěvníky. Jejich principál Petr Herec a půvabná fotografka Alice Stativ se vydali na můstek, který se vysunul z létajícího talíře, vstříc přicházejícímu mimozemskému vyslanci. Informace o přistání UFO se dostala i do zahraničních médií. Tým CNM začal okamžitě prostřednictvím svého přenosového vozu vysílat zprávy do celého světa. Modelový Svět se tak během okamžiku stal známým po celé planetě. Na břehu řeky nemohl samozřejmě chybět vůz UMICI (Ústav Mimozemských Civilizací), kteří se již několik let snažili navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi. Teď to mají bez práce.
Kousek od přehrady byly pro veřejnost spřístupněny rozvaliny starého kláštera. Klášter ze 13.století sloužil řádu KLEPTOMANů. Poté co byl řád rozpuštěn klášter chátral až do současnosti. O záchranu alespoň trosek tohoto kdysi významného sídla se zasloužilo občanské sdružení RUJNA se svým vedoucím Sevastopolem Zříceným. U nádraží LOMENÍN, které dostalo název podle svých zalomených kolejí, si firma KLÁSEK a.s. postavila sklad obilovin. Toto menší nádražíčko je často využíváno návštěvníky místního letního kina BIJÁK, které promítá celoročně včetně svátků, sobot a nedělí. Promítány jsou takové filmové pecky jako Včera, dnes a zítra, Adéla povečeřela, Krotitelé vzruchů, Prci, prci, smrádeček, Tři eura pro popelku, Kamarád do pouště, Zákon a nepořádek a spousta dalších domácích i zahraničních trháků. Na podiu před začátkem představení vyhrává dechová kapela TBC se sólisty Hedvikou Dušnou a Ivem Sýpavým. Zpívají hity Prší, prší jen se směje, Duhová Míla, Proč milenky skáčou, Holky z naší polepšovny, Černá orchidej a další. Nedaleko od pódia vrávorá známá trojice místních opilců Josef Flaška, Petr Spařený a Ignác Namol. Velice levný alkohol jim ve velkém horku stoupnul do hlavy a tak se potácí ze strany na stranu a brzy budou vyvedeni ostrahou objektu zajišťovanou firmou RAMBO s.r.o.
Ze spodní stanice kabinkové lanové dráhy se můžeme nechat vyvést na samotný vrchol MAGNETOVÉ HORY ve výšce 3,2m. V zimním období jsou svahy hory v obležení lyžařů. Zejména je láká noční lyžování při svíčkách. Ta romantika!!! V nemocnici mají až do jarního tání o práci postaráno. K úpatí Magnetové hory se můžeme dostat od nádraží Lomenín po silnici, jejíž stoupání v některých místech dosahuje hodnoty 18%, nebo z druhé strany za využití horského tunelu, který byl vyražen do skály. Nedaleko u výjezdu z tunelu došlo k dopravní nehodě v důsledku špatné viditelnosti a kluzné vozovky. Plně obsazený autobus místního dopravce Alexandra Šneka sjel ze srázu a zastavil se těsně na konci převisu. Přivolány byly dva vrtulníky rychlé letecké záchranné služby a nespočet sanitních, požárních a policejních vozů. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo. Jen řidič Milivoj Schumacher musel být převezen na pozorování do nemocnice. Provoz na silnici byl obnovem během pěti hodin.


El.lokomotiva BR193 VECTRON ČD
Obj.č.: ROCO 73911
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Dráha: ČD
Epocha: VI
cena: 5097 Kč


Motorák 851028 ex M286.1
Obj.č.: MTB 851028
Výrobce: MTB
Měřítko: TT 1:120
Dráha: ČD
Epocha: IV
cena: 4290 Kč


Nákladní vagon
Obj.č.: ROCO 56274
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Dráha: ČD Cargo
Epocha: VI
cena: 316 Kč


DRON Spot VT
Obj.č.: REVELL 23872
Výrobce: REVELL
cena: 1689 Kč


RC auto Stunt Monster 1080
Obj.č.: REVELL 24633
Výrobce: REVELL
cena: 1200 Kč


RC vrtulník Easy Hover
Obj.č.: REVELL 23864
Výrobce: REVELL
cena: 1100 Kč


RC Junior Crash Car
Obj.č.: REVELL 23000
Výrobce: REVELL
cena: 760 Kč


RC auto Flip Racer
Obj.č.: REVELL 24634
Výrobce: REVELL
cena: 760 Kč


Antonov AN-225 MRIJA
Obj.č.: REVELL 04958
Měřítko: 1:144
Výrobce: REVELL
cena:2800 Kč


VW T1 Kastenwagen
Obj.č.: REVELL 07049
Měřítko: 1:16
Výrobce: REVELL
cena: 1900 Kč


Junior Kit Požární stanice
Obj.č.: REVELL 00850
Výrobce: REVELL
Měřítko: 1:20
cena: 1499 Kč


SWAT mobilní základna, vrtulník, motorka, zloděj, kostky shodné s LEGO
Obj.č.: SLUBAN M38-B0659
Výrobce: SLUBAN
cena: 670 Kč


Autíčko Leopard, kostky shodné s LEGO
Obj.č.: M38-B0633A
Výrobce: SLUBAN
cena: 180 Kč


FREIGHTLINER 120 Special
Obj.č.: IT 3925
Výrobce: ITALERI
Měřítko: 1:24
cena: 1200 Kč


OV-10A Bronco
Obj.č.: REVELL 03909
Výrobce: REVELL
Měřítko: 1:72
cena: 560 Kč


Chladící vagon
Obj.č.: FL 534604
Výrobce: Fleischmann
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 690 Kč


Chladící vagon
Obj.č.: PIKO 54556
Výrobce: PIKO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 620 Kč


Cisterna GATX
Obj.č.: ROCO 56260
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Epocha: VI
Dráha: Privat
Akční zboží
cena: 350 Kč


Chladící vagon
Obj.č.: PIKO 54553
Výrobce: PIKO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 625 Kč


Cisterna BP
Obj.č.: ROCO 56263
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Epocha: IV
Dráha: Privat
Akční zboží
cena: 350 Kč


Kontejnerový vagon dvojitý
Obj.č.: ROCO 67417
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 1590 Kč


Zavazadlový vagon
Obj.č.: ROCO 64913
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 1150 Kč


Zavazadlový vagon
Obj.č.: ROCO 64914
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 1150 Kč


Nákladní vagon s trubkami
Obj.č.: ROCO 76792
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Dráha: NS
Epocha: III
Akční zboží
cena: 660 Kč


Nákladní vagon
Obj.č.: ROCO 76790
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 580 Kč


Plošinový vagon s technikou
Obj.č.: ROCO 67267
Výrobce: ROCO
Měřítko: H0 1:87
Akční zboží
cena: 1140 Kč
HK 101 KETTENRAD
Obj.č.: IT 7404
Měřítko: 1:9
Výrobce: ITALERI
cena: 1990 Kč


Nákladní vagon
Obj.č.: FL 528004
Výrobce: FLEISCHMANN
Měřítko: H0 1:87
Dráha: DBAG
Epocha: V-VI
cena: 558 Kč


Nákladní vagon
Obj.č.: FL 528003
Výrobce: FLEISCHMANN
Měřítko: H0 1:87
Dráha: DBAG
Epocha: V-VI
cena: 558 Kč


Trolejbus se stanicí
Obj.č.: M38-B0332
Výrobce: SLUBAN
Měřítko: shodné s LEGO
cena: 680 Kč


Pásový bagr rypadlo
Obj.č.: M38-B0551
Výrobce: SLUBAN
Měřítko: shodné s LEGO
cena: 499 Kč


Rytířský padací most
Obj.č.:BJT 267
Výrobce: BIGJIGS
cena: 741 Kč

Provozovatel: DPS System s.r.o., Josefská 7, Brno 60200, IČO:25315552, DIČ:CZ25315552, výpis OR KOS BRNO oddíl C, vložka 24947        Poslední  aktualizace:   16. ledna  2019